Menu Zamknij

Prawo IT

Prawnik od prawa IT

Prawo IT łączy w sobie elementy prawa cywilnego, autorskiego, prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji, prawa Internetu oraz zwyczaju wypracowanego przez członków cyberspołeczności. Jego głównym celem jest ochrona ludzkiej pomysłowości, innowacyjności i kreatywności. Dotyka tym samym niezwykle kluczowych dziedzin życia współczesnego – kultury, nauki, rozrywki i wiedzy.

W cyberprzestrzeni występują tak różnorodne uregulowania, zarówno prawne, jak i pozaprawne, wzajemnie się uzupełniające, krzyżujące, a niekiedy konkurujące ze sobą (np. regulacje wewnętrzne obowiązujące w danym czasie i na danym terytorium, przepisy prawa międzynarodowego prywatnego oraz normy zawarte w regulaminach sieciowych a także zasady etykiety), że wymagają interdyscyplinarnej wiedzy silnie opartej na technicznej wiedzy branżowej.

Prawo IT- kancelaria prawna

Kancelaria dysponuje zespołem doświadczonych radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w sektorze nowych technologii. Doradzamy producentom i dystrybutorom oprogramowania, a także firmom współpracującym z wykonawcami rozwiązań informatycznych. Kompleksowo obsługujemy firmy z branży IT w zakresie prawa nowych technologii w tym analizujemy prawne aspektach usług świadczonych drogą elektroniczną oraz usług związanych z tworzeniem i dostarczaniem nowych rozwiązań technologicznych, jak również dostawą i aktualizacją oprogramowania.

Pomagamy w szczególności w zakresie następujących spraw:

  • bieżąca kompleksowa obsługa prawna firm IT, obejmująca prawo cywilne, prawo przedsiębiorców i prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo autorskie, prawo zamówień publicznych, ochronę danych osobowych;
  • analiza prawna projektów informatycznych na różnych etapach ich realizacji,
  • sporządzanie i opiniowanie oraz udział w negocjacjach umów z branży IT, w tym umów wdrożeniowych;
  • analiza ryzyk prawnych umów IT,
  • doradztwo przy procedurze zamówień publicznych, zarówno na rzecz zamawiającego jak i wykonawcy,
  • reprezentacja w sprawach zamówień publicznych przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz Sądem Okręgowym,
  • reprezentacja w sporach prawnych dotyczących umów informatycznych i oprogramowania IT przed sądami arbitrażowymi i powszechnymi, w tym przed Sądem Najwyższym.

Jesteś zainteresowany pomocą prawną w zakresie prawa IT?

Skontaktuj się z nami i przedstaw nam szczegóły swojej sprawy. Zachęcamy do kontaktu mailowego lub wizyty w naszej Kancelarii.

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z wygodnych konsultacji prawnych online, bez wychodzenia z domu. Przejdź do formularza i opisz swoją sprawę.

Konsultacje online