Menu Zamknij

Prawo rodzinne

Udzielamy fachowej pomocy w trudnych i skomplikowanych sprawach rodzinnych. Z sukcesem prowadzimy rozwody z orzekaniem o winie, uzyskując opiekę naprzemienną nad dziećmi, zabezpieczając alimenty w wysokości oczekiwanej przez naszych klientów.

Często małżonek ukrywa dochody, żyje na wysokim poziomie i wykazuje niewielkie zarobki tylko po to, aby płacić najniższe alimenty.  Sąd Najwyższy w swoim orzeczeniu z dnia 16 maja 1975 r., o sygn. III CRN 48/75: „Zasadne i zgodne z treścią art. 135 k.r.o. – jest oparcie się na możliwościach zarobkowych pozwanego, a nie tylko na jego aktualnych zarobkach. Zakres obowiązku alimentacyjnego może i powinien być większy od wynikającego z faktycznych zarobków i dochodów zobowiązanego, jeśli przy pełnym i właściwym wykorzystaniu jego sił i umiejętności zarobki i dochody byłyby większe, a istniejące warunki społeczno-gospodarcze i ważne przyczyny takiemu wykorzystaniu nie stoją na przeszkodzie”.

Wspieramy również fundatorów przy zakładaniu, prowadzeniu i rozliczaniu fundacji rodzinnych.

Potrzebujesz porady dotyczącej prawa rodzinnego?

Skontaktuj się z nami i przedstaw nam szczegóły swojej sprawy. Zachęcamy do kontaktu mailowego lub wizyty w naszej Kancelarii.

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z wygodnych konsultacji prawnych online, bez wychodzenia z domu. Przejdź do formularza i opisz swoją sprawę.

Konsultacje online