Menu Zamknij

Prawo autorskie

Czym jest prawo autorskie?

Prawo autorskie zajmuje się ochroną twórczych produktów naszego intelektu, takich jak utwory muzyczne, programy komputerowe, utwory plastyczne, literackie itp. i określa ogół praw, które przysługują autorowi dzieła oraz reguluje kwestie dotyczące użytkowania i czerpania korzyści z dzieła przez autora.

Prawo autorskie – kancelaria Warszawa

Nasza kancelaria zapewnia kompleksowe doradztwo prawne na rzecz podmiotów, dla których prawo własności intelektualnej stanowi istotny element prowadzenia biznesu, w szczególności działających na rynku usług IT (Information Technology).

Prawo autorskie- pomoc prawna

  • sporządzamy i opiniujemy umowy w zakresie prawa autorskiego i praw pokrewnych, w tym umowy licencyjne, sublicencyjne, umowy przenoszące autorskie prawa majątkowe oraz umowy IT o tworzenie, wdrożenie i eksploatację programów komputerowych;
  • doradzamy jak chronić autorskie prawa osobiste;
  • reprezentujemy klientów w negocjacjach celem zawarcia ugody oraz w postępowaniach sądowych w sporach dotyczących naruszenia praw autorskich i praw pokrewnych.

Poszukujesz pomocy prawnej z zakresu prawa autorskiego?

Skontaktuj się z nami i przedstaw nam szczegóły swojej sprawy. Zachęcamy do kontaktu mailowego lub wizyty w naszej Kancelarii.

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z wygodnych konsultacji prawnych online, bez wychodzenia z domu. Przejdź do formularza i opisz swoją sprawę.

Konsultacje online