Menu Zamknij

Dlaczego przedsiębiorca potrzebuje prawnika?

prawnik dla firm

W jakim zakresie adwokat może pomóc Twojej firmie?

Już na etapie zakładania firmy (działalności gospodarczej) pomoc profesjonalnego radcy prawnego, adwokata może okazać się niezbędna, by bez przeszkód zarejestrować działalność gospodarczą, a następnie dopełnić wszelkich związanych z nią formalności. Ze względu na fakt, iż przepisy prawa wskazują na różnorodność form prowadzenia działalności gospodarczej (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna), profesjonalna kancelaria pomoże dokonać wyboru najkorzystniejszej opcji dla klienta, przygotuje odpowiednie dokumenty oraz dokona rejestracji w odpowiednim rejestrze.

Przedsiębiorca również może skorzystać z pomocy z kancelarii prawnej w zakresie windykacji należności obejmującej najczęściej cały proces odzyskiwania długów, a więc od działań pozasądowych poczynając, a kończąc na reprezentowaniu klientów w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym.

Kancelaria prawna pomoże w negocjacji kontraktów w tym pozwoli uniknąć niekorzystnych klauzul w umowach, jak również zabezpieczy interesy w zakresie tajemnicy przedsiębiorstwa, oraz wdroży odpowiednie regulacje RODO, co minimalizuje ryzyko sporów i strat.
W zależności od branży, przedsiębiorca musi spełnić szereg nowych wymogów, dlatego coraz częściej poszukuje pomocy prawnej w tych przypadkach, w których występują wątpliwości w zakresie interpretacji przepisów.

Wsparcie firm przez kancelarię prawną

Przedsiębiorca może otrzymać wsparcie m.in. z zakresu prawa pracy, prawa gospodarczego, prawa autorskiego, prawa budowlanego, prawa zamówień publicznych, obejmujące w szczególności przygotowanie pism, opinii prawnych, umów, czy wniosków. Prawnicy występują również w imieniu swoich klientów w rozprawach sądowych, jak również pomagają w razie kontroli z różnych urzędów i instytucji.
Kancelaria Polz & Polz świadczy usługi obejmujące szeroki zakres zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, świadczymy obsługę prawną dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – zapraszamy do kontaktu.

Przeczytaj również:  Niegodność dziedziczenia po zmianach

Podobne wpisy